Jak wybrać catering na imprezę?


Jak wybrać catering na imprezę?

Każdy wie, że dobre jedzenie to klucz do udanej imprezy. Dlatego coraz więcej osób porzuca kucharski fartuszek i zamiast tego siada przed komputerem w poszukiwaniu sprawdzonej firmy cateringowej. Poznaj porady, które pomogą Ci wybrać najlepszy catering na organizowaną przez Ciebie imprezę.

Bycie organizatorem jakiejkolwiek imprezy to ogrom obowiązków. Każdy detal musisz tysiące razy przemyśleć, porównać i wreszcie zdecydować, co sprawdzi się najlepiej. Jedna z najważniejszych decyzji związana jest oczywiście z jedzeniem. Najpopularniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą obecnie opcją jest korzystanie z usług firm cateringowych. Pytanie brzmi — jak wybrać catering na imprezę, który zapewni przepyszne jedzenie, terminowość i perfekcyjnie zaserwowane potrawy?

4 sposobów, jak wybrać catering na imprezę?

Popytaj znajomych i rodzinę

Renoma to rzecz święta w cateringu. Dlatego? Przecież na pewno zależy Ci przede wszystkim na tym, żeby zamówione dania smakowały gościom, prawda? Dlatego nie ryzykuj i wybierz sprawdzone opcje. Na samym początku popytaj znajomych, a może kuzynka organizowała niedawno komunię czy wesele? Koniecznie zdobądź numer do przetestowanych firm cateringowych!

W razie potrzeby możesz też przejrzeć opinie w sieci, jeśli jest ich naprawdę dużo i do tego same pozytywne, to możesz wziąć te oferty pod uwagę.

Napisz ogłoszenie

W przypadku małych i średnich imprez dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu skutecznie znajdziesz firmę cateringową, jest napisanie ogłoszenia. Gdzie? W Social Mediach, w serwisach ogłoszeniowych czy na firmowym Fanpage, gdy masz duży zasięg. Nie jest to wymarzone rozwiązanie, gdyż zbyt wiele osób dowiaduje się już na tym etapie, że zamierzasz zorganizować przyjęcie. Zatem zastanów się, czy taka forma poszukiwania sprawdzi się u Ciebie.

Lub przejrzyj ogłoszenia

Alternatywą jest też oczywiście spojrzenie na grupy na Facebooku, lokalne strony lub gazety, gdzie na pewno znajdziesz przynajmniej kilka ogłoszeń opublikowanych przez firmy cateringowe. Możesz dogłębnie przejrzeć ich oferty czy zadzwonić i wypytać o szczegóły. Wadą tego rozwiązania jest to, że zajmuje bardzo dużo czasu. Dlatego koniecznie rozpocznij poszukiwanie idealnej firmy cateringowej z dużym wyprzedzeniem, aby mieć czas na spokojną analizę i znajdziesz odpowiedź jak wybrać catering na imprezę?

jak wybrać catering na imprezę

Złóż próbne zamówienie

Znakomitym pomysłem będzie też wcześniejsze spróbowanie potraw, które zamierzasz zamówić. Nie zawsze masz na to czas, ale dzięki temu znacznie mniej ryzykowne stanie się wybranie cateringu. Tym bardziej ma to znaczenie, kiedy chodzi o imprezę firmową, wesele czy bardziej prestiżowe eventy, w których jedzenie odgrywa ważną i reprezentatywną rolę. Podpisywanie umowy z nieznaną firmą, bez renomy i serwującą jedzenie, którego nie znasz, jest bardzo dużym ryzykiem. Czy się to opłaci? Dowiesz się dopiero w trakcie imprezy i na pewno będzie kosztowało Cię to sporo stresu, którego można było uniknąć.

Na co zwracać uwagę, wybierając firmę cateringową?

Portfolio

Warto przejrzeć stronę internetową czy Fanpage na Facebooku wybranej firmy cateringowej, aby dowiedzieć się, jakie realizacje wykonywała wcześniej. Kiedy chcesz zorganizować imprezę firmową w plenerze i potrzebujesz cateringu, to szukasz takich specjalistów, którzy są już doświadczeni w przygotowywaniu jedzenia na takie okazje. Jeśli okaże się, że wśród realizacji znajdą się jedynie imprezy rodzinne typu wesela, osiemnastki czy komunie, to być może lepiej poszukaj kogoś innego.

Wygląd potraw

Kiedy będziesz w trakcie researchu, nie zapomnij przyjrzeć się zdjęciom w galerii, aby zobaczyć, w jaki sposób pracownicy cateringu serwują potrawy. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak ważna jest estetyka dań i sposób, w jaki są one podawane. Jeśli chcesz, aby na Twojej imprezie wszystko było dopięte na ostatni guzik, to musisz szczegółowo określić nie tylko walory smakowe, ale też wizualne.

Większość firm cateringowych ma także w swoim wyposażeniu naczynia do serwowania — w tym kieliszki, talerzyki, sztućce, salaterki i wiele innych. Koniecznie dowiedz się, czy catering, który chcesz wybrać, również je posiada. Spytaj się, czy są w stanie dopasować się do liczby Twoich gości oraz nie zapomnij ocenić wyglądu wyposażenia.

cateringi na imprezę

Różnorodna oferta

Nie na każdej imprezie strzałem w dziesiątkę będzie rosół i schabowy. Dlatego musisz znaleźć firmę, która dysponuje takim menu, na jakim najbardziej Ci zależy. Tak jak wcześniej pisaliśmy, polecamy spróbować wcześniej wybrane potrawy, żeby mieć pewność, że na 100% spełniają Twoje oczekiwania. Nieoceniona może okazać się pomoc doświadczonego pracownika firmy cateringowej, który wskaże, co szczególnie smakuje gościom w trakcie określonych imprez, a z czego w tym konkretnym przypadku lepiej zrezygnować.

Koszty

Nawet duże korporacje w trakcie organizacji imprez firmowych zwracają uwagę na to, ile będzie kosztował catering. Nie ma sensu przepłacać, ale jednak przy bardziej luksusowych potrawach trzeba przygotować się na znaczny wzrost cen. Porównaj oferty i wybierz tę, która naprawdę Ci się opłaca. Dowiedz się też, czy firma oferuje też zespół, który zajmie się obsługa imprezy i z jakimi kosztami będzie się to wiązało. Skorzystaj z usługi cateringowej w Little Barrel – sprawdź naszą ofertę, nasze realizacje z tego rodzaju imprez możesz zobaczyć w galerii na Facebooku.

+ There are no comments

Add yours